Sbor dobrovolných hasičů Vilantice
Vilantice
54401 Dvůr Králové nad Labem 1

Web: https://hasici.vilantice.cz
Telefon: 724 299 027
E-mail: hasici@vilantice.cz

IČ: 65197607

Výbor:

starosta:

Vít Holub - tel.: 724 299 027

velitel:

Martin Petera

členové:

Ilona Lokvencová
Jana Holubová
Martin Štípek
Petr Jaroš
Jiří Petera


Oslavy 140 let SDH Vilantice a 30 let Myslivců Vilantice - 15. října 2022

Letošní rok byl pro Vilantické spolky jubilejní. Sbor dobrovolných hasičů slavil 140 let a Myslivecký spolek 30 let od svého založení. Protože spolupráce obou spolků je výborná a časem prověřená, oslavili jsme i svá výročí společně. Na 15.10.2022 byli pozváni obyvatele Vilantic, chalupáři a další hosté do místního hostince, kde si pro ně spolky kromě pohoštění a večeře připravily své prezentace. K prohlédnutí byly také výstavy obou spolků. Celé odpoledne se neslo v příjemné atmosféře až do večerních hodin.

Galerie na webu hasičů

Napsala Ilona Lokvencová

Výročí spolků
Výročí spolků
Výročí spolků

Poděkování našim zdravotníkům - 23. ledna 2021

Protože situace nepřeje organizování našich tradičních akcí, rozhodli jsme zorganizovat jednu, která se doufejme nestane tradiční. Oslovili jsme naše členy a příznivce z naší obce, aby přispěli něčím na zub našim zdravotníkům. V sobotu jsme shromáždili darované dobroty pod pergolou u hostince, rozdělili do krabic a poté odvezli do nasmlouvaných nemocnic.

Děkujeme všem, kteří přispěli na dobrou věc.

Galerie pokračuje na webu hasičů

Napsala Ilona Lokvencová

Poděkování zdravotníkům
Poděkování zdravotníkům
Poděkování zdravotníkům

Stavění májky - 1. května 2020

V důsledku aktuální koronavirové situace se neuskutečnilo plánované pálení čarodějnic ani prvomajový pochoďák. I přesto jsme alespoň jednu z tradic dodrželi. Sice bez oslav, se zpožděním a ve skromném počtu, jsme postavili jako každoročně tradiční májku na hrázi rybníka.

Napsala Ilona Lokvencová

Stavění májky
Stavění májky

Tematický večírek ve Vilanticích - 29. února 2020

Místní hasiči v sobotu 29. února 2020 již po třetí uspořádali maškarní tematický večírek. Letošním zadáním bylo téma „sportem ku zdraví“. Do hostince ve Vilanticích dorazili sportovci různých odvětví jako retro lyžařka, stolní tenisté, vodáci, snowboardista, šachistka, fotbalistka, cyklistka, cvičitelka aerobiku, tenisté. Zavítaly k nám i chotěborské maminky se svými malými dětmi s krátkým vystoupením. Ti, co přišli bez převleku, byli pracovně nazýváni jako manažeři a fanoušci. Nechyběly také roztleskávačky, které se zúčastněným líbily tak, že obsadily třetí místo v soutěži o nejlepší převlek. Na druhém místě se umístil jamajský čtyřbob a vítězství si vybojovalo duo zápasníků Sumo. O co menší byla účast, o to větší byla zábava. Vypořádali jsme se i s faktem, že nám onemocněl domluvený muzikant, a tak jsme museli improvizovat s reprodukovanou hudbou. Soutěžili jsme o tekuté ceny a slosovali i vstupenky. Hlavní cenou bylo divoké prase, za které děkujeme myslivcům z Vilantic. Poděkování patří také Kamilu Hegrovi, který se nám v naší opuštěné hospodě postaral o občerstvení.

Napsala Ilona Lokvencová

Tématický večírek ve Vilanticích
Tématický večírek ve Vilanticích

Hasiči a myslivci z Vilantic pořádali Ples - 25. ledna 2020

25.1.2020 bylo na sále hostince ve Vilanticích živo. Místní hasiči a myslivci tu totiž pořádali svůj první společný ples. Nutno říct, že se tato spolupráce osvědčila. Účast byla hojná a nálada bujará. Lákadlem byla určitě bohatá tombola, kde nechyběla zvěřina a jiné pěkné ceny. Do tomboly nám přispěli i členové spolků a ostatní naši příznivci. Moc si toho vážíme a děkujeme jim. Hudba, kterou všichni chválili, hrála klasické i moderní kousky a taneční páry při jejím rytmu kroužily parketem dlouho do noci. Jménem obou spolků děkuji všem, kteří nás svou účastí podpořili.

Napsala Ilona Lokvencová

Ples Hasičů a myslivců
Ples Hasičů a myslivců